Egészségfejlesztési Iroda

Az Egészségfejlesztési Iroda az „Egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramok a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben„ program keretében kerül  megvalósításra. A program ideje alatt kiadványainkban is, valamint a honlapunkon is rendszeresen tájékoztatjuk Önöket az Iroda szolgáltatásiról, eseményeiről, rendezvényeiről, a klubok programjairól, aktualitásokról.

A program konkrét célja, hogy a balmazújvárosi kistérségben minden lakos számára hozzáférhetővé váljanak a járóbeteg szakellátó központ keretein belül működő Egészségfejlesztési Iroda szolgáltatásai, valamint a projekt során megvalósított egészségfejlesztési programok.

A program átfogó célja, hogy a lakosság egészségi állapotának közvetlen javításával növekedjen a térség és közvetetten pedig az ország versenyképessége, mivel a hosszabb és egészségesebb élet együtt jár a foglalkoztatás bővülésével, az aktívan töltött évek növekedésével.

AZ EGÉSZSÉGFEJLESZTÉSI IRODA ÁLTAL MŰKÖDTETETT KLUBOK

Az Egészség Klubok megelőző, szemléletformáló, egészséges életmódra buzdító, közösségépítő kezdeményezések. Példamutatással szolgál és figyelemfelhívó hatással bír, hogy a rohanó világunkban szánjunk időt magunkra az egészségmegőrzésünk érdekében. Az Egészség Klubok mindenki számára könnyen elérhető lehetőséget kínálnak a testi-lelki egészségfejlesztésre. Mozgás, táplálkozás, diétás tanácsadás, lazítás, hasznos tippek, beszélgetések, tapasztalatcsere, közös tevékenységek szerepelnek terveink között.

SZÍVÜNK A KINCSÜNK Egészség Klub

A szív- és érrendszeri problémákkal küzdő emberek segítése, valamint e problémák megelőzése, a lakosság egészségi állapotának megőrzése, javítása, helyreállítása a cél. A foglalkozások szervezett, irányított, interaktív megbeszélés formájában teret biztosítanak a tapasztalatcserére, az információ megosztására, információbővítésre, a felmerülő egyéni vagy csoportos problémák megvitatására és megoldására.

DIABÉTESZ Egészség Klub

A diabéteszes és súlyproblémával küzdő, valamint az érdeklődő lakosság körében e problémák megelőzésére biztosítanak lehetőséget a klubfoglalkozások. A foglalkozások szervezett, irányított, interaktív megbeszélés formájában teret biztosítanak a tapasztalatcserére, az információ megosztására, információbővítésre, a felmerülő egyéni vagy csoportos problémák megvitatására és megoldására.

DAGANATOS BETEGSÉGEK Egészség Klub

A daganatos betegségek megismertetésével, valamint az érdeklődő lakosság körében e problémák megelőzésére biztosítanak lehetőséget a klubfoglalkozások. A foglalkozások szervezett, irányított, interaktív megbeszélés formájában teret biztosítanak a tapasztalatcserére, az információ megosztására, információbővítésre, a felmerülő egyéni vagy csoportos problémák megvitatására és megoldására.

GYERMEKET TERVEZŐ, ILLETVE KISGYERMEKES CSALÁDOK Klubja

Védőnők és gyermekekkel foglalkozó szakemberek segítenek a szülőknek, a   gyerek vállalástól, a gyermekek növekedése során felmerülő problémákkal kapcsolatos kérdéseik megválaszolásában. A klub interaktív formában lehetőséget biztosít a témával kapcsolatos információ megosztására és tapasztalatcserére.

IDŐSEBB KOROSZTÁLY Egészség Klubja

A foglalkozások szervezett, irányított, interaktív megbeszélés formájában teret biztosítanak az idős korosztályt érintő  egyéni vagy csoportos problémák megvitatására és megoldására tapasztalatcserére, az információ megosztására. Hangsúlyozva  az idős emberek  rendszeres testmozgásának fontosságát illetve az egészséges táplálkozást.

Az Egészségfejlesztési Iroda egészségkockázatok csökkentésére irányuló közösségi tevékenységei
Rendszeres, életvitelszerű testmozgást ösztönző programok:  jóga, gyógytorna időseknek, online torna videó ( „ Egy kis mozgás senkinek sem árt!”)
Rendszeres, életvitelszerű egészséges táplálkozást ösztönző programok:  online recept videók ( „ Az egészség a konyhában kezdődik.”)
Dohányzással kapcsolatos előadások, rövid intervenció, dohányzásról való leszokás támogatása. Túlzott alkoholfogyasztással küzdők korai felismerése és rövid intervenció biztosítása, leszokás támogatása.
Segítő beszélgetés Gál Miklósné egészségpiszichológussal

Élete során bárki kerülhet olyan helyzetbe, amiből pillanatnyilag nehezen lát kiutat és ilyenkor egy segítő beszélgetés bárki számára előrevivő lehet. A segítő beszélgetés során lehetőség van megállni egy pillanatra és áttekinteni a céljainkat, jövőnket, kapcsolatainkat.

Keressen bizalommal!
Gál Miklósné
+36 (20) 617-4842

Kapcsolatok, elérhetőségek:

Balmazújvárosi VEI Városi Egészségügyi Intézmény Egészségfejlesztési Iroda

4060 Balmazújváros, Dózsa Gy. u. 5-7. Szakrendelő 2. emelet

+36 (52) 580-168

efi.balmazujvaros@gmail.com

Balmazújvárosi Egészségfejlesztési Iroda

Scroll to Top